יום שני, 4 באפריל 2022

מי הוא ציוני? מי שממשיך את הדרך של התנועה הציונית בכלל ושל הרצל בפרט, או - באיזה אופן פקידי האוצר ופורום גועלת מקדמים מדיניות אנטי-ציונית-דה-פקטו

 מי הוא ציוני? התשובה פשוטה למדי. מי שמקבל את הגדרת התנועה הציונית כפי שנוסחה בבאזל ב-1897, לאמור: מטרת הציונות היא הקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל.
הגדרה זו מאפשרת גם ללא-יהודי להיות ציוני ולהפך, ולא מדובר בתיאוריה אלא בעובדות. בלפור היה לא יהודי ציוני, ואילו יש לא מעט לא-ציונים שהם ממוצא יהודי, חלק מהם אזרחי ישראל (מדינה שלא מתנה אזרחות בהזדהות עם הציונות כידוע, תשאלו את גידון לוי, אנשי פורום גועלת, אחמד טיבי רשימה חלקית).
'בית לאומי' עבור הרצל היה מקום בו כל אזרח (ורובם אמורים - ואכן מ1948 הם כאלו - להיות יהודים, כי 'הבית הלאומי' הוא של 'העם היהודי') אמור להרגיש בבית, שנאמר בהמנון 'להיות עם חופשי'.
חופשי מאיומים קיומיים, חופשי מאנטישמיות, חופשי מעיוותים כלכליים מהסוג שהפך את העם היהודי (ולא רק אותו) לעם משועבד לכוחות כלכליים אגואיסטים.
את הרעיון המופיע בפיסקה האחרונה תאר הרצל בכמה וכמה מקרים ומקורות: נאומים, מאמרים וספרים. בקטע אחד ביומן, מסכם הרצל את רעיון 'העם החופשי' משיעבוד במלים הבאות: "ובכן כסבור אני שאור החשמל לא הומצא כדי שכמה סנובים יאירו באמצעותו את טרקליניהם אלא כדי שנפתור לאור את בעיותיה של האנושות כולה".
את המלים 'אור החשמל' מוזמן כל קורא שלא מושפע מההבלים של פורום גועלת וכדומה, להחליף בכל מרכיב חשוב בחיים האנושיים: עבודה, פנסיה, חינוך, בריאות, בטחון פנים, בטיחות בעבודה, תחבורה ציבורית, הכשרה מקצועית וכמובן מזון ודיור וכל מה שהכנסה פנויה כמו שיותר מסוגלת לספק, ובלבד שההכנסה הפנויה של רוב האזרחים לא מיועדת לפנק את הסנובים שמקבלים שירותי תודעה מגורמים כמו פורום גועלת ושירותי מדיניות כלכלית מפקידי האוצר.
על זה הויכוח מאז ימי הרצל ועד היום. ממש בקיצור, השאלה היא למי שייכת המדינה. לאזרחיה כולם או לכנופייה זעירה שהשתלטה על נכסיה המרכזיים, שלדעת הרצל הם קודם כל הנכסים הפיננסיים ומערכת האשראי.
הרצל למשל הקים את 'אוצר התיישבות היהודים', גוף שמטרתו לעשות שימוש בממון לטובת יישובים של יהודים ולא לעשות שימוש ביהודים על מנת להגדיל את הממון של האוצר. תפיסה משונה כזו לפיה הכלכלה שייכת לציבור. קטע כזה.
ב-1925 הוקם בנק הפועלים. גם כאן שמו של הבנק מדבר בעד עצמו, לא? אז זהו, שמה שהיה ברור ב-1925 הפסיק להיות ברור ב-1985, כשאת 'הפועלים' הפכו לחומר יצרני של עושר אסטרונומי בידי הבנק, שאת שמו המותגי שמר כמובן אבל בזסכות יחצנים כמו יאיר לפיד הבנק המיר את המשמעות המקורית של הבנק לסיסמה חביבה: 'פועלים במסלולים'.
השלב הנוכחי של הויכוח הזה, עימות ליתר נכון, כולל את כל מה שעשו כאן השימון-פרסים ופקידי האוצר, עוד לפני שגאוני פורום גועלת אפילו נולדו, ואת מה שהופיע כפטנט גאוני נוסף מאז 'המחאה החברתית' של 2010: "המלחמה ביוקר המחייה".
הסיסמא הזו הביאה למשל להפחתת מכסים שמאפשרת לזבל מכל אירופה להופיע על המדפים שלנו, במחיר שהוא לעתים נדירות מצדיק את התירוץ, כשעל הדרך הוא פוגע קשות גם ב'בסתם' מושבניקים עלובים שלא מעניינים אף אחד בירושלים המעתירה (כמה אירונית העובדה שבעיר החלוקה הזו, שלא ידעה לגמור חודש מאז שנוסדה, יושבים פרנסינו וקובעים מדיניות, אבל זו ממש סתם הערה), מילא הורס את הפריפריה התירוץ הזה, אלא הוא פוגע בביטחון התזונתי של המדינה, עקרון שכל דגנראט בהולנד ובספרד מבין, אבל אלו שם גויים, ומה להם ולחוכמה. זו יושבת רק בירושלים.
הכלכלה א-לא פורום גועלת פינת פקידי האוצר היא 'כוחות השוק' כידוע. ולכן 'כוחות השוק' מבטיחים מחירי דיור אסטרונומיים. 'כוחות השוק' מבטיחים המשך השליטה של בנקים פרטיים (שנהנים ממטרייה ציבורית כמובן) על ברז האשראי, לא 'רק' בתחום הדיור אלא בכל הקשור ליזמות מקומית ופרטית שמחייבת אשראי שאם מחירו - כמו מחיר הקרקע - נובע מ'השוק החופשי' (הוא לא, כי את מחירי הקרקע קובעת המדינה ואת ההפקרות של הבנקאות הפרטית מאפשרת המדינה), אזי ברור שהיזם המקומי יהיה במקרה הטוב משועבד לבנק ובמקרה השכיח לא יצליח לפתוח עסק.
מה עושים? את ההפך הגמור למה שמציעים גאוני גועלת ופקידי אוצרנו: פיתוח תשתיות מסיבי ברחבי המדינה ובעיקר בפריפריה, עבודה שעל ישראלים לעשות, ולא סינים (ומדוע פקידי האוצר מעדיפים סינים? נו, ברור, הם לא מתארגנים, הם לא בהסתדרות, מלה אי אפשר להבין ממה שהם אומרים, ממש מדברים סינית).
מה יוצא מזה שישראלים עובדים? קודם כל מממשים עוד מרכיב בציונות המקורית: דגל שבעת הכוכבים (הרצל); למי תודה למי ברכה לעבודה ולמלאכה (ביאליק); 'האדם המשחק' (ז'בוטינסקי). שמנו לב שלא היזכרתי חלילה אף סוציאליסט תומך צפון-קוריאה (את החוכמה הזו תשמעו מהגועלת) כמו ברל טבנקין בן גוריון ערל-זה-רב ושות'? חלילה. רק הרצל, ביאליק וז'בוטינסקי ואיך שכחנו את וייצמן, עוד אחד שהסתייג מסוציאליזם אבל בניגוד גמור לגאוני גועלת הקפיד לעשות שימוש בצלם אלוהים שלו (השכל הישר אם זה לא ברור).
מה עוד יוצא חוץ מעם עובד? כוח קנייה מפווזר ומבוזר ולכן עוצמתי בהרבה. כי 1000 כפול זה בדיוק כמו 10 כפול 1000, או במונחי החשמל של הרצל: חשמל זול שמפוזר אצל הרבה אנשים שווה מבחינת יעד הרווח בדיוק כמו חשמל יקר המוענק רק למעט מאד אנשים. בעצם לא... חשמל מבוזר על הרבה יותר אנשים הוא לא 'רק' שווה יותר מבחינה קפיטליסטית מאשר ההפך, אלא שהוא משמש כמכפיל כי למי שיש חשמל לטובת תאורה יש לו חשמל גם לטובת טלוויזיה ומקרר ומכונת כביסה.
וכל זה כמובן גם מוריד מחירים ולכן מוריד אינפלציה ולכן מאשר הורדת ריבית שאמנם היא אסון מבחינת מי שיש לו ימבה כסף בבנק, אבל עבור רוב האזרחים המשמעות היא פחות משכנתא כלומר יותר הכנסה פנוייה שגם היא כמובן מכפיל וחוזר חלילה.
אז אם כל זה כל כך פשוט למה זה לא קורה? ראשית, זה קורה עדיין כי מגעילי האוצר עדיין סובלים מהתנגדות ציבורית של ממש מכל מיני גורמים, כולל אפילו מצד בנק ישראל שפתאום גילה גם הוא את הקפיטליזם של פרנקלין (גרם מניעה שווה קילו תרופה או בעברית: תשתיות תשתיות תשתיות).
שנית, שתי הסיבות לקיומה של המדיניות האווילית של מגעילי האוצר הוזכרו כבר לעיל: האחת - לעשות הכל על מנת לפגוע בעבודה המאורגנת (יעד המצדיק מסירת נתחי מדינה לאוליגרכים מקומיים, אוליגרכים ממזרח אירופה ולסינים). השנייה - לספק מטרייה אווירית תודעתית שתאפשר לרבביון להמשיך ולהצטייד במרצדסים במליון שקל, דירות ב-30 מליון שקל וכל מה שקשור לזה.
אדרבא, מגעילי האוצר יודעים שבזמן כזה או אחר הם יצטרפו לרבביון ואם לא ימשיכו לקחת חלק בתעשיית השקרים האנטי-ציונית-דה-פקטו המשמשת כחומת מגן תודעתית למדיניות שאם תמשיך כפי שהיא כיום, תצרף את ישראל למשפחת העמים מהעולם השלישי, כמו ונצואלה, ניגריה, רוסיה ומקסיקו.
לא לזה התכוון הרצל כשדיבר על בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל במשפט העמים. מי שמתכוון לזה לא מתכוון למה שהרצל התכוון ולכן ממילא איננו ציוני. כמה פשוט.

4 תגובות:

 1. קשה להאמין אבל ב1985 מדינת ישראל פשטה רגל. במידה רבה בגלל המדיניות של שליטה בשוק ההון שסבסדה את גופים כלכליים כושלים כמו חברות ההסתדרות והקיבוצים על חשבון שאר הציבור. זה לא אומר שאני מסכים עם כל מה שהולך היום אבל בוא לא נעוות את ההיסטוריה. הנקודה הזו רלבנטית גם לספרך על יגאל אלון שחלק מפשיטת הרגל ב1985 חתום גם על שמו כשר בכיר בממשלה עד 1977.

  השבמחק
 2. קשה להאמין אבל ב1985 מדינת ישראל פשטה רגל. במידה רבה בגלל המדיניות של שליטה בשוק ההון שסבסדה את גופים כלכליים כושלים כמו חברות ההסתדרות והקיבוצים על חשבון שאר הציבור. זה לא אומר שאני מסכים עם כל מה שהולך היום אבל בוא לא נעוות את ההיסטוריה. הנקודה הזו רלבנטית גם לספרך על יגאל אלון שחלק מפשיטת הרגל ב1985 חתום גם על שמו כשר בכיר בממשלה עד 1977.
  (פרסמתי מחדש תחת השם האינטרנטי שלי)

  השבמחק
  תשובות
  1. הבל הבלים ידידי. לא שאני יודע מי אתה, י.ד. יכול להיות כל אחד כמעט אבל לא זה העניין אלא העניין. הבל הבלים ושטות מוחלטת מהמלה הראשונה ועד האחרונה. הבל הבלים. אין לך מושג על מה אתה מדבר כלומר מה אתה מדקלם כמו תוכי הלועס הבלי הבלים של אחרים מן הסתם. כל טוב

   מחק
 3. אולי בכל זאת קצת פירוט..

  השבמחק